עדכוני חינוך 3/6/19

ועדת החינוך של המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה התארחה אתמול בבית ספר הרים בגבעת עדה. הועדה קיבלה סקירה על בית הספר ממנהלת בית הספר, אורנית אביבי עידן. לאחר מכן קיימו חברי הועדה דיון על הערכות מערכת החינוך לקראת שנת הלימודים תש"פ. לדיון הצטרפו חברי הנהגות ההורים מבתי הספר במועצה.
 
מנהלת אגף חק"ר, מוניק ווקנין עדכנה את חברי הועדה אודות הרישום בגנים ובבתי הספר.

להלן הפירוט:

חינוך קדם יסודי – גנים

גבעת עדה
עם הגידול המוברך בילדים באזור הרישום של גני אלונים וניצנים אנו מודיעים על פתיחת גן נוסף בגבעת עדה.
הגן ימוקם במתחם הגנים ברחוב החצב 15, גבעת עדה. לאחר בחינת כלל החלופות ומתוך רצון להתחשב בכלל הבקשות נבחרה החלופה הבאה:
 
חלוקת הגילאים לילדים שנרשמו באזור הרישום של ניצנים ואלונים תהיה לפי הגילאים המצוינים:
• גן אלונים – לגילאי 5 חובה
• גן ניצנים – לגילאי 4 טרום חובה
• גן חדש – לגילאי 3 טרום טרום חובה.
 
בנימינה
גן אלון – מס' הילדים הזכאים לרישום בגן זה הינו קטן ולכן לא יאושר ע"י משרד החינוך. הילדים שהיו רשומים לגן זה הועברו לגנים אחרים וזאת בתיאום אישי מול כל משפחה.
 
גן חרוב –מאחר ומס' הנרשמים בשלב זה אינו חד משמעי לפתיחה או סגירה, עדיין לא התקבלה החלטה. ואנו מעדיפים להשאיר את הרישום לגן זה פתוח בתקווה שיתמלא ויגיע לתקן משרד החינוך, וכך נוכל להשאירו פתוח.
 
נקבעה פגישה בתאריך 18 יוני לעדכון הסטטוס של הגן.
 
גן ברוש – גן ממלכתי דתי היחיד בבנימינה לגילאי 3-4 - עם הגידול המבורך בגן זה, אנו נפתח גן טרום חובה . החלוקה של הנרשמים בגן זה תהא על פי חתך גילאים.
*שיבוץ לגנים יפורסם בתאריך 3.7.19 באפליקציה ובאתר המועצה
 
חינוך יסודי –
לאחר תהליך חשיבה משתף עם נציגי הורים ומשרד החינוך שהחל בקיץ שעבר, הגענו כולנו להסכמה כי חשוב לייצר בכלל בתי הספר כיתות עם מס' ילדים קטן תוך הסתכלות על שמירת יציבות הסביבה הלימודית ורצף חינוכי. על פי עיקרון זה נקבעו אזורי הרישום שפורסמו בדצמבר 2018 ומדיניות העברות בין כל בתי הספר היסודיים בבנימינה.
 
בסיום התהליך ונכון להיום יש 3 כיתות א' בבי"ס אשכולות 2 כיתות א' בבי"ס אמירים 2 כיתות א' בבי"ס בראשית כיתה א' אחת בבי"ס הנדיב ו 3 כיתות א' בבי"ס גבע, כאשר ממוצע התלמידים בכיתות הינו 26.
 
מכרזי ניהול במערכת החינוך-
במהלך החודשים האחרונים הודיעו חמישה מנהלי בתי ספר יסודיים בבנימינה על סיום תפקידם הן בשל יציאה לשנת שבתון, התקדמות לתפקיד אחר, או פרישה מניהול.
 
תודה למנהלים היוצאים על תרומתם לחינוך ילדנו ונאחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם.
 
אנו נערכים מול משרד החינוך לתהליך מיון, וקבלה של מנהלים חדשים. ראש המועצה, איתי ויסברג, ומנהלת אגף חק"ר ייקחו חלק פעיל בתהליך בחירת המנהל/ת על מנת להבטיח את הבחירה הטובה ביותר עבור ילדנו תוך התאמתה לחזון החינוכי הרשותי.
 
המועצה רואה באירוע זה הזדמנות ייחודית לממש שינויים במערכת החינוך לפיכך החליט ראש המועצה לשבת בכל המכרזים הללו אישית כדי להשפיע ככל האפשר על בחירת מנהלי בתי הספר.
השבוע תתקיים ועדת בחינה לבחירת מנהל/ת לבית ספר אורט. גם בוועדה זו ייקחו חלק ראש המועצה ומנהלת אגף חק"ר.
אנו מזמינים אתכם להתעדכן בפרוטוקול המלא שיעלה בעוד כשבוע לאתר המועצה